Hírek

„Életadó szerzetesség" - Idén is részt vettünk a szerzetesi zarándoklaton

 Idén április 14-én rendezték meg  a magyarországi szerzetesek zarándoklatát a mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhelyen. Az idei esemény témája: „Életadó szerzetesség – Szűz Máriával és Szent Józseffel a szerzetesi úton”.

Fotó: Merényi Zita, Magyar Kurír

Tovább...

UCESM konferencia Romániában

A Szerzetesi Nagyobb Elöljárók Európai Konferenciáinak Uniója (Unio Conferentarium Europae Superiorum Maiorum – UCESM) március 5. és 10. között tartotta 18. általános gyűlését. Két európai rendtartományunk vezetője is jelen volt: Beatrix Mayrhofer nővér, az Osztrák-Olasz Tartomány tartományfőnöknője, és Lobmayer M. Judit nővér Magyarországról.
Judit nővér részletes beszámolóját a Magyar Kurír katolikus hírportálon olvashatják>>

Oldalak