160 év – 160 nap

1940

Püspöklelén óvoda, Balatonbogláron nővér-nyaralóhely alapítása. Budapesten a Rákócziánum mellett még egy fiúkollégium, a II. kerületi Ferenc József Nevelőintézet háztartásának vezetését is elvállalják a nővérek. Így létrejön még egy kis budapesti nővérközösség. A II. bécsi döntés által Észak-Erdélyt visszacsatolják Magyarországhoz, így egy időre visszakerül a Magyar Tartományhoz a dési ház valamint két kolozsvári intézmény, a Mariánum és az Auguszteum. Székely falvakban „szórvány-missziókat” tartanak nők részére az anyaországból érkező nővérek.

1938

Budapesten rendezik meg az Eucharisztikus Világkongresszust. Intézeteinket diákcsoportok képviselik.

Az I. bécsi döntés éve: Felvidék déli részének visszacsatolása Magyarországhoz.

1936

Fonyódon új alapítás: Népiskola, Polgári iskola. Zsámbokon is új alapítás: Népiskola, Óvoda. Bajorországban Hitler rendeletére a nővérek nem taníthatnak az iskoláikban.

1932

A temesvári Mária Otthont, amely idős, beteg és kimerült nővéreknek adott otthont, áthelyezik Lippára (Erdély), a Mária Otthonban pedig ezután háztartási és gazdasági iskola működik.

Újszegeden létrehoznak egy rendi üdülő- és idősotthont, az ún. Teréziánumot.