Tartományi hírek

Két fogadalomtétel

A szegedi rendház és iskola kápolnája

Novemberben két egymást követő napon is alkalmunk van rendalapítónkra emlékezni: november 16-án, 1835-ben tett örökfogadalmat a regensburgi Szent Gallusz kápolnában, november 17-én pedig 1985-ös boldoggá avatására emlékezünk.

Terézia anya fogadalomtételének évfordulóján egy 75 évvel ezelőtti első fogadalomtételre emlékezünk Pálos M. Paschalis nővérrel.

Tovább...

"Küldetésem van!" - Mozgó képzőkonferenciát rendeztünk a Vajdaságban

2017. augusztus 22. és 24. között „Küldetésem van!” mottóval háromnapos mozgó képzőkonferenciát szerveztünk a szerbiai Vajdaságba. A konferencián intézményeink 300 munkatársa és a Magyar Nemzeti Tanács közreműködésével meghívott 100 vajdasági magyar pedagógus vett részt.

Tovább...

Oldalak